21

Mar

Çıkma kaporta alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ülkemizde çıkma parça tercih edilen bir model olduğu için bu konuda profesyonel hizmet veren yerde oldukça fazladır. İmza Oto olarak, Ankara çıkma parça konusunda bunlardan biri de biziz diyebiliriz. Tecrübelerimizden faydalanarak araçlar için çıkma kaporta alınmalı mıdır, çıkma parçayı alırken nelere dikkat etmek gerekir biraz değineceğiz.

Çıkma parça geri dönüşüme kazandırıldığı için ve orijinal sıfır parçaya göre çok çok ekonomik olduğu için kesinlikle tercih edilmesi gerektiğini her zaman söylüyoruz. Şimdi aracınız için kaportaya ihtiyacınız oldu, bu tampon olabilir, kapı olabilir, kaput veya tavan olabilir. Orijinal sıfır parça yerine çıkma parça almayı tercih ettiniz. Aracınızı kaskosu olmadığı için siz yaptırıyorsunuz ve aracınızın orijinalliğini hiç bozmadan ucuza kapatmak istiyorsunuz.

Biz çıkma kaporta alırken size bazı tavsiyelerde bulunmaya çalışacağız.

  • Öncelikli olarak aracınızın model-yıl ile aynı olan kaportayı tercih etmenizdir. Araçlarda kasa birbirine çok benziyor olabilir ama makyajlı kasa dediğimiz türden de olabilir. kasada ufak değişiklikler olabilir buda aracın orijinalliğini bozar.
  • Kaportada eğik, çökük, çizik olmaması önemli. Bu gibi durumlar varsa ne kadar az hasar varsa o kadar tercih edilme sebebi olmalıdır. Eğer ezik, çökük vb. yerler varsa kaportacıda bunu düzeltilebilir mi? düzeltildiği zaman boya atmak gerekir mi? Bu işlemler yapılırsa ekonomik olarak orijinal sıfır parçaya göre fiyat olarak ne kadar avantajlı olur bunları hesaplamak gerekir.
  • Temiz bir parça buldunuz. üzerinde hiç bir işlem yapmaya gerek yok sadece boya dışında. alınan parçanın aracınızın rengi ile aynı olması önemli.
  • Çıkma parçanın montajında sıkıntı çıkaracak aksamları kontrol etmekte önemlidir.

Genel olarak çıkma parçaları dikkatli bir şekilde aldığımız zaman hem cebinizden az para çıkmış olacak. Hem de geri dönüşüme kazandırdığınız bu parçayı ülkemiz açısından bile faydalı olacaktır..

By Oto İmza|Genel|0 comment

Comments are closed.

×